Express: „Už jsme nemohli dál“

21. října 2009 v 21:34 | Posted by E. |  Rozhovory a články
Tokio Hotel před vyhořením? Bill a spol prozrazují, proč už jednoduše nemohli víc nemohli…

Hamburg, 11.35 hod. Hotelový pokoj je velký, luxusní a my jsme natěšeni. Natěšeni na kluky z Magdeburgu, kteří vzbuzují rozruch. Jsou vítězové Echo, Comet, MTV Awards, 10 zlatých, stejně tak diamantových elpíček. Hudebně byl minulý rok o něco tišší. V Express rozhovoru mluví Bill, Tom, Georg a Gustav čestně, přímě ale i dokonce trochu tragicky. Z této hluboké, temné propasti, před níž stali, až doposud nikdo netušil. Doposud! Protože Tokio Hotel nám vybalí při příležitosti vydání jejich alba "Humanoid".

Jste už všude známi. Odděluje vás tohle před něčím?
Tom: V každém případě jsou chvíle, kdy chcete něco udělat, ale právě to nejde. Ale naučíte se v tom chodit. Víte, není to v tom, že jsme s Tokio Hotel na cestách. Ale my Tokio Hotel jsme! Nemůžeme dát dělat žádné normální věci, nemůžeme jít ani ven.
Bill: Co nám chybí nejvíc, je spontánnost. Celý měsíc máme naplánovaný. Není žádná krátkodobá akce jako jít na zmrzku nebo si jít zaplavat. Ale naučíte se v tom chodit.

To znamená, že nemáte žádnou soukromou sféru, že?
Bill: Když cestujeme, snažíme se být nenápadní, jak je to jen možné. Takže se stylizujeme neobvykle. Ale nemůžeme jít na kafe nebo normálně po ulici. To prostě dál nejde. Máme vždycky u sebe ochranku. Jít do kina, to nejde - bohužel.
Tom: Když se setkáváme s přáteli, chodí k nám domů. Jinak to ani nejde. Minulý rok, kdy jsme produkovali album, to jsme vlastně měli soukromý čas. Byli jsme totiž jenom doma nebo ve studiu. Celou dobu jsme jenom pracovali a trávili málo volného času s rodinou nebo s přáteli jenom v uzavřeným místnostech.

Nenávidíte teď veřejnost?
Bill: Milujeme naši práci, ale jsou chvíle, kdy prostě na to nemáme náladu. Přání po privátní sféře přichází stále znovu.

Je doba, kdy jste si mysleli: Dál to už nejde?
Bill: Už ano. Jsou už chvíle, kdy o tom všechno prostě uvažujete. Přemýšlíte: Můžu to vlastně ještě dál dělat? V hlavě se mi honí myšlenky jako: Už nikdy víc nemůžu před kameru! Nemůžu to všechno dál unést. Už dál nemůžu! Prostě to dál nejde. Ale v dalším okamžiku tuhle pozornost a práci zase totálně potřebujete!

Jaký byl důvod pro váš nový vzhled? Odkud přišel tento nápad?
Georg: Ano, Tom je vlastně náš nový rádce stylingu! (všichni se smějí)
Bill: Úplně na začátku nahrávací společnost bezpodmínečně chtěla, abychom dostali stylisty. Ale to je to nejhorší, co si dokážu představit. Pokaždé, když mi někdo pokouší říct, co si mám obléct, potom je hádka. Ale občas každý může změnit svůj styl!

Hodíte se to k novému albu?
Bill: Ne, dredy mám už od září! Viděl jsem se v zrcadle a pomyslel si: Nudí mě to, udělám něco nového. V minulém roce jsme byli hodně na cestách a v tolika časopisech. Už jsem se nemohl dál na sebe dívat. Jen jsem si pomyslel: Nemůžu to jméno dál poslouchat, nemůžu můj vlastní obličej dál vidět, mám chuť na něco jiného. Tak přišel nový vzhled!

Co vás ve špatný chvíle zase nabudí?
Bill: Velký moment v našem životě bylo ve všech případech MTV Music Awards. To byl naprostý velký okamžik - tak šíleně vzrušující. Ještě stále je to nepochopitelné…

(c) http://tokio-hotel-de.blog.cz // Express nr. 10/2009
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.