Návrat úctyhodných rockerů

21. října 2009 v 21:36 | Posted by E. |  Rozhovory a články
Freie Presse: V předpolí alba je tady zatím o hudbě málo k slyšení, ale hodně se mluví o vašich nových vzhledech. Váš bubeník má nový účes - je to tak důležité?
Bill Kaulitz: U nás to bylo vždycky tak a vzhled byl v branži také vždycky tématem. Účes jako měli Beatles, make-up jako David Bowie, spandexové kalhoty u Kiss - a dnes vedle toho Georgova hlava. Historie se opakuje.

Freie Presse: První singl Automatisch zní poměrně odkoupeně a efektovaně. Má to něco přes rock?
Bill: Na Humanoid jsou také zase písně, které jsou velmi koncentrované na kytary. Celkově jsme ale vyzkoušeli hodně nových zvuků, ale také jsme pracovali se syntezátory a klávesy. Nejsme teď žádní Electro DJs, ale celé album má velmi svěží zvuk.

Freie Presse: Dosud jste stěží používali efekty na odcizení hlasu a nechali Billův hlas přirozený. Není tohle v moderním popu alá Cher až moc využito. Proč?
Tom: Naše desky teď mixujeme také ve stereru, takže s Beatles efektem. Nee, vlastně jsme to nechtěli zmínit, ale v tom chóru jsou Lil Wayne, Kanye West, Cher a Akon.

Freie Presse: Nové album Humanoid zní jako ironická narážka na skutečnost, že jste stále lidé, i když jste často vnímáni pouze jako umělecké figurky nebo jsme velmi idealizováni fanoušky. Je tento název takto myšlen?
Bill: Výraz "Humanoid" tady nebyl od začátku. Naše písně byly udávány tímto směrem a pak bylo jméno najednou tady - všechno do sebe perfektně zapadlo. Celkově jsme se stále inspirovali tím,co se stalo v našich životech. Hodně skladeb z "Humanoid" vypráví příběhy a pocity od posledního alba. Ale je pravda, že "Humanoid" je také malý kousek toho, jak nás lidé někdy vnímají.


Freie Presse: Jaká chvála od hudebních kolegů pro vás dosud nejvíc znamená?
Tom: Dříve byl pro nás vždycky nejdůležitější názor naše nevlastního otce, který také hraje na kytaru. Dneska jsou komplimenty často velmi milé, ale nic, co by mělo nějak vyčnívat.

Freie Presse: Jaký kytarový riff rockové historie byste nejraději sami napsali?
Tom: Během přestávek na natáčení "Automatic" jsme s Georgem hrávali "Hells Bells" od AC/DC - to je každopádně úžasné!

Freie Presse: Kolik skladatelských vstupů je od členů kapely a odkud přichází inspirace?
Tom: Bill stále pobíhá s tisíci neustále zmačkaných papírků, které má po kapsách a při každé příležitosti si zaznačí nápady na nové songy. Někdy přijde první text, jindy melodie. Songy píšeme často v týmu, recept ale na to není.
Bill: U téma zvuku samozřejmě hodně přichází od Toma. Je tam také zvuk kláves. Tom hraje vlastně nejlépe.
Tom: U "Humanoid" jsme se dlouho zaměřili na syntezátory a klávesy. Gustav teď má například vedle svého rockového setu také elektronické bicí. To je drsné - při zkouškách se pak může hrát tišeji.

Freie Presse: Jste také velmi úspěšní na mezinárodní úrovni. Na které zemi jste nejčastěji na fotkách, v bulváru a ve které zemi stojí v popředí hudba?
Bill: Je to méně závislé od té země než od partnerů při rozhovorech. Vždycky jsme měli oboje. Někdy je to o songách, textech a koncertech a někdy je to o vzhledu a tak. Ale oboje je pro nás v pohodě. Když takhle pobíhám kolem, nečekám, že se mě na to nikdo nezeptá!

Freie Presse: Vy jste se nikdy netajili tím, že vidíte školu raději zvenčí než zevnitř a dáváte přednost podiu. Jaký to je pocit, když jste vyznamenáni cenou "Jugendpreis Fernlernen 2009" za vaše ukončení reálné školy?
Tom: Ano, škola byla a je pro nás absolutní horor. Měli jsme jenom stres. Učitelé nás nenáviděli a také to neskrývali. Ale ten pocit byl vzájemný! Ukončení jsme udělali jenom proto, že nás nutily úřady. Také jsme si ale mysleli: 'Ok, pokud to musíme udělat, potom alespoň dobře.' V tomhle jsme prostě perfekcionisti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lady_Scene Girl *_* >> Tvoe SBéčko <3 Lady_Scene Girl *_* >> Tvoe SBéčko <3 | Web | 24. října 2009 v 14:11 | Reagovat

ta fotka je dokonalá <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.